VANDREPOKALER I
VESTFOLD SKYTTERSAMLAG

Pokalregler       Premieringsregler      Utgåtte Pokaler                                                                                     Oppdatert 05.03-15


Mesterskaps pokalen Bane               Ny 2012  (Må vinnes 5 ganger.)

2012  Hans Kr. Wear, Styrvoll                                            347p

2013 Ragnar Flaatnes, Sem                                                 345p

2014 Ragnar Flaatnes, Sem                                                 343p

2015
 

KRISTOFFER SKJELLANDS MINNEPOKAL  Ny 2008  (Må vinnes 5 ganger)

2008   Bjørn Egil Hansen, Nøtterø                                      98p

2009  Ann Kristin Årskog Vikhagen, Sem                         99p

2010  Tor Jarle Nystuen, Nøtterø                                      98p

2011  Mikael Søyland, Sem                                                 98p

2012  Irene Knudsen Bøe, S&S                                         100p

2013 Ottar Steinstø, Sem                                                     99p

2014  Tor Jarle Nystuen, Nøtterø                                       97p

2015



STUPER'N  2014  (må vinnes 3 ganger) Skal gå i 10 år. Se regler

2104   Thomas Benjaminsen, S&S                         8,51 sek

2015   Bjørn Håkedal, Nøtterø                               10,42 sek

 

 
30-SKUDDSPOKALEN 1999

2006    Hans Kr. Wear, Styrvoll                              30/20 "          1

2007    Ann Kristin Årskog Vikhagen                     30/16 "         1

2008    Ragnar Flaatnes, Sem                                  30/19 "

2009    Ann Kristin Årskog Vikhagen                     29/20 "        2

2010    Hans Kr. Wear, Styrvoll                              30/24 "        2

2011   Hans Kr. Wear, Styrvoll                              30/19 "         3

2012    Hans Kr. Wear, Styrvoll                             30/14 "         4     

2013   Daniel Davidsen, Andebu                            29/11 "

2014   Bjørn Egil Hansen, Nøtterø                         30/06"

2015   Daniel Davidsen, Andebu                            29/14"

2016
 

 

LAGPOKAL GROVFELT (Pokalen må vinnes 5 ganger)

2012  SEM                  77/32    Mikael Søyland 25/11, Ragnar Flaatnes 28/12
                                               Ottar Steinstø 24/9

2013  STYRVOLL      65/23    Line Camilla Næss 9/1, Ole Jørgen Solli 28/10
                                               Hans Kr. Wear 28/12.

2014  STYRVOLL      71/29    Bjørn Lennart Vorre 25/15, Line Camilla Næss 23/9
                                               Arild Hellenes 23/5

2015   S&S                56/13    Jarle Skaug 13/2 , Steinar Holtan Bøe 27/8,
                                              Christian Henrik Dahl 16/3

2016

 

LAGPOKAL FINFELT R/JR (Pokalen må vinnes 5 ganger)
Resultater plukkes av listene etter skyting. De tre beste uansett klasse.

2001    SEM                           59/25   Marius Tønnessen 28/11, Morten Pedersen 19/9,

                                                            Andreas Kristensen 12/5

2002    SLAGEN                   72/39   Glenn M Westnes 26/16, Tormund Fevang 25/14,

                                                            Pernille Karppinen 21/9

2003    SLAGEN                   77/39   Tormund Fevang 29/20, Pernille Karppinen 28/14,

                                                            Marthe Karppinen 20/5

2004    ANDEBU                   82/44   Kristoffer Skjelland 28/16, Fredrik Orerød 30/14,

                                                            Henrik Bergene Hansen 24/14

2005    ANDEBU                   89/41   Kristoffer Skjelland 30/15, Fredrik Orerød 30/12,

                                                            Daniel Davidsen 29/14

2006    SEM                           85/45   Mikael Søyland 29/19, Lars Gunnar Langaas 29/17,

                                                            August Bendiksen 28/12.

2007   NØTTERØ                 84/43   Anders Mathisen 20/21 , Robin Gustavsen 29/12
                                                            Kjetil Fiske 25/10
 

2008    SEM                           90/56   Mikael Søyland 30/18, Ruben Nygaard  30/23,
                                                            Tobias Lilleås  30/15.

2009   HOLMESTRAND     89/64    Marthe Røed Hansen 30/26, Marius Røed Hansen 30/22,
                                                            Jørgen B. Elstad 29/16

2010  NØTTERØ                86/50     Kjetil Fiske 30/14, Christian Løfqvist 29/21, Håkon Falk Taksdal 27/15
 

2011  HOLMESTRAND    78/27    Ole Jørgen Kalager 25/5, Marius Røed Hansen 30/17,
                                                            Håkon L. Hansen  23/5

2012  STYRVOLL               84/48   Andreas Hustuft Aadne 27/15, Hans Martin Bårnes 30/17
                                                          Kjersti Marie Bårnes 27/16

2013  STYRVOLL               79/44   Andreas Hustuft Aadne 20/23, Karoline Hustuft Aadne 28/14
                                                          Kjersti Marie Bårnes 21/7

2014  VÅLE                         72/32    Per Gunnar Furuseth 23/6, Helene Furuseth 23/16,
                                                          Eirik Hindhamar Wean 26/10

2015  S&S                            74/30   Benedikte Thomassen 28/12, Kjell Kristian Evensen 25/10
                                                          Anders Martin Dahl 21/8

2016
 

LAGPOKAL SAMLAGSSTEVNET 100 M (Må vinnes 5 ganger)
Program: Skytes med tremannslag uansett klasse.

2008 NØTTERØ                    300p       Håkon Falk Taksdal 100, Robin Gustavsen100, Christian Løfquist 100.
2009 NØTTERØ                    299p       Håkon Falk Taksdal 100, Kjetil Fiske 100, Christian Løfquist 99.
2010 STYRVOLL                  296p      Line Camilla Næss 98p, Andreas Hustuft Aadne 100p, Hans Martin Bårnes 98p
2011 STYRVOLL                  298p      Line Camilla Næss 100p, Ole Jørgen Næss 99p, Andreas Hustuft Aadne 99p
2012 SEM                              295p      Andre Carlson 98p, Kevin Andre Jacobsen 96p,  Jeanette Hegg Duestad  100p
2013 SEM                              298p      Andre Carlson 99p, Kevin Andre Jacobsen 100p,  Jeanette Hegg Duestad  99p
2014 STYRVOLL                  296p      Stine Styrvold 99p, Ole Jørgen Næss 97p, Karoline Hustuft Aadne 100p



15 Skudd pokalen           Ny 2012     Må vinnes 5 ganger

2012   Hans Kr. Wear, Styrvoll                        149p

2013  Tor Jarle Nystuen, Nøtterø                    148p

2014  Ragnar Flaatnes, Sem                             148p

2015



LAGPOKAL BANE 200M  (Må vinnes 5 ganger)

2014  Nøtterø                  286p      Tor J. Nystuen 99p. Harald Enger 95p
                                                    Bjørn Egil Hansen 92p
2015
                  
                                    

LAGPOKAL VETERAN  2006  (Må vinnes 5 ganger)
 

2006      Sem                      297p        Sverre Fevang 98, Odd Edland 100,
                                                         Harald A. Døvle 99
2007      Nøtterø                 297p        Svein Kinander 99p Signe Wingaard 98p,
                                                        Willy Enger 100p
2008      Sem                      295p        Sverre Fevang 95, Odd Edland 100,
                                                         Harald A. Døvle 100
  
2009      S&S                     295p        Alf-Erik Aagaard-Nilsen 97, Yngvar Vataker 99
                                                         Kjell B. Holtan 100.
2010     Nøtterø                 297p         Signe K. Wingaard 97p, Svein W. Kinander 100p
                                                         Willy H. Enger 100p
2011    Sem                      294p          Harald A. Døvle 99p, Sverre Fevang 98p
                                                         Odd Edland 97p.
2012    Andebu                  298p         Odd Brudal 99p,Kristoffer Halvorsen 99p      
                                                         Knut Skjelland  100p
2013   Andebu                   294p         Odd Brudal 99p,Kristoffer Halvorsen 99p      
                                                         Knut Skjelland  97p
2014   Andebu                   298p         Odd Brudal 99p,Kristoffer Halvorsen 99p      
                                                         Knut Skjelland 100p
2015

 

AVIS CUP POKAL 1995   Vinner finalen i Kl 5  (Må vinnes 5 ganger)

1995    Tor Jarle Nystuen                        Nøtterø          1
1996    Inger Hustuft Aadne                    Styrvoll
1997    Tommy Gjølberg                           Nøtterø            1
1998    Bjørn Egil Hansen                         Nøtterø
1999    Tommy Gjølberg                            Nøtterø           2
2000    Ingen cup
2001    Ingen cup
2002     Harald Enger                                 Nøtterø
2003     Glenn Pettersen                             Nøtterø
2004     Ragnar Flaatnes                            Andebu         1
2005     Ragnar Flaatnes                            Andebu         2
2006     Tor Jarle Nystuen                          Nøtterø        2
2007     Ragnar Flaatnes                             Sem             3
2008     Steinar Holtan Bøe                        S&S     
2009     Ingen Finale
2010     Ingen Finale
2011     Ingen Finale
2012     Ingen Finale  Utgår San tas opp senere.

VESTFOLDCUP  (vandrepokal som må vinnes 5 ganger. )

2002   Nøtterø I             Willy Enger, Irene Knudsen, Tom Knudsen
2003   Slagen                 Espen Bjørnstad, Ole Jan Kamfjord, Knut Ove Muldsvor
2004   Nøtterø I             Willy Enger, Irene Knudsen, Tom Knudsen
2005   Andebu                Ragnar Flaatnes, Fredrik Orerød, Knut Skjelland
2006   Holmestrand         Bjørn Tonny Stalsberg, Monica Lundberg, Magne Johnsen
2007   Nøtterø 1             Willy Enger, Irene Knudsen, Tom Knudsen
2008   Andebu               Torstein Sommerstad, Ken Davidsen, Daniel Davidsen.
2009   S&S                    Irene Knudsen Bøe, Steinar Holtan Bøe, Tom Knudsen
2010  Sem                     Ottar Steinstø, Ruben Nyegaard, Elin Rorge.
2011  Sem                     Ottar Steinstø, Ruben Nyegaard, Gunnar Aarvold
2012  Ingen Cup Utgår. Kan tas opp senere.

 



FELTMESTER'N    Felt 42 skudd 2013 
(Må vinnes 5 ganger)
2013   Daniel Davidsen                             Andebu                   41
2014   Bjørn Egil Hansen                          Nøtterø                    41
2015   Daniel Davidsen                             Andebu                   41



Arne Hov`s Pokal   i veteran klassene oppsatt i 2010.Se egne under regler for pokaler.

2010  Kjell B. Holtan, Sandar og Sandefjord                                                           264,8p
2011 Harald A. Døvle, Sem                                                                                     263,5p
2012  Yngvar Vataker, S&S                                                                                    266,7p
2013  Signe K. Wingaard, Nøtterø                                                                           265,9p
2014  Knut Skjelland, Andebu                                                                                  266,0p


Vestfold /Drammen  Lagpokal  ungdom oppsatt i 1999. Se egne under regler for pokaler.

1999   Vestfold      4029p   med mini rekrutt
2000   Vestfold      3051p
2001   Vestfold      3113p
2002   Drammen    3112p
2003   Vestfold      3069p
2004   Vestfold      3107p
2005   Vestfold      V.o. Drammen
2006   Drammen    3106p
2007   Drammen    3090p
2008   Drammen    3093p
2009   Vestfold      3111p
2010   Vestfold      3107p
2011   Drammen    3074p
2012   Vestfold      3055p
2013   Drammen    3093p
2014   Drammen   
2015